Co zrobić z zaschniętym tuszem w drukarce?

Zaschnięty tusz w drukarce jest często występującym problemem, szczególnie gdy rzadko korzystamy z drukarki atramentowej. Zaschnięcie tuszu może skutkować występowaniem zabrudzeń na drukowanych dokumentach, które zakłócają wydruk. Oczywiście zaschnięty w drukarce tusz może również zwiastować, że na urządzeniu nie wydrukujemy nic, dopóki nie rozwiążemy problemu. Jeżeli drukarka nie drukuje przez zaschnięty tusz, często może okazać się, że usterkę będzie można usunąć samodzielnie.

 

Drukarki atramentowe, a zaschnięty tusz

Tusz wykorzystywany jest w drukarkach atramentowych - jest to ciecz, która może zaschnąć, jeżeli nie będzie w ruchu. Jeżeli przynajmniej raz na tydzień używasz drukarki, możesz być spokojny o jej stan. A co się stanie jeżeli pozostawisz urządzenie samemu sobie na dłuższy czas? Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że pojawią się kłopoty w jego użytkowaniu. Oczywiście na rynku dostępne są również drukarki atramentowe z automatycznym czyszczeniem głowic, jednakże jest to rzadkość.

 

Samodzielne usunięcie usterki czy serwis

Oczywiście przed oddaniem drukarki atramentowej do profesjonalnego serwisu możesz spróbować samodzielnie usunąć usterkę i to nawet na kilka sposobów. Jednym ze sposobów jest zainstalowanie oprogramowania od producenta drukarki i ustawienie na komputerze kilkustopniowego udrażniania zatkanych głowic. Oczywiście zaschnięty tusz można również usunąć fizycznie w domu, jednakże jeżeli nie znamy się na drukarkach i nie chcemy zniszczyć sprzętu, warto oddać drukarkę do serwisu. Serwis drukarek Rzeszów dostając zgłoszenie o niesprawności drukarki zazwyczaj działa na poziomie kompleksowym. W serwisach prace wykonywane są rzetelnie i szybko - jeżeli naprawa wymaga dłuższego czasu oczekiwania, zazwyczaj zapewniany jest sprzęt na zamianę.

×