Co zrobić ze starą drukarką?

Żyjemy w świecie, w którym technologie zmieniają się niezwykle szybko. Wybieramy coraz nowocześniejsze sprzęty, które są zdecydowanie bardziej wydajne i zapewniają możliwość tworzenia świetnej jakości produktów. Podobnie jest z drukarkami. Pierwsze modele tych urządzeń były głośne, powolne i zapewniały druk, delikatnie mówiąc, niezbyt dobrej jakości. Dziś, na rynku dostępne są różne urządzenia - od zwyczajnych drukarek bez dodatkowych opcji, po bardziej zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne. Skoro znacznie częściej wymieniamy sprzęt, co tak właściwie zrobić ze starą, niesprawną lub po prostu nieużywaną drukarką?

Wraz z rozwojem technologii coraz częściej mówi się o jej negatywnym wpływie na środowisko naturalne. Specjaliści alarmują, że już teraz świat tonie w śmieciach, których rozkład zaplanowany jest na następne stulecia (!). Co więcej, żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, które samo z siebie generuje ogromne ilości odpadów, w tym tzw. elektrośmieci, czyli ogółu śmieci elektrycznych i elektronicznych. Należą do nich np. baterie, ładowarki, telefony, zabawki czy wspomniane już drukarki. To, w jakim stanie będzie świat za dziesiątki lat zależy tylko od nas. Najważniejsze jest jednak to, że świadomość ludzi nieustannie rośnie i mamy realny wpływ na polepszenie kondycji środowiska naturalnego. Dzięki odpowiedniemu segregowaniu śmieci wszelkiego rodzaju, przestaniemy wyławiać je z oceanów czy z lasów, dzięki czemu znajdujące się tam rośliny oraz zwierzęta będą miały odpowiednie warunki do życia. Wystarczy odpowiedzialnie utylizować odpady, korzystając z przeznaczonych do tego miejsc.

Istnieje kilka możliwości na odpowiedzialne pozbycie się nieużywanych drukarek. Urządzenia te oraz znajdujące się w nich materiały eksploatacyjne wykonane są z różnych surowców, w tym materiałów toksycznych. Aby zadbać o środowisko, należy odszukać pobliskie miejsce, zajmujące się utylizacją elektrośmieci. Takie placówki ulokowane są na terenie każdej gminy, dzięki czemu możliwość oddania sprzętu wymaga jedynie dojazdu. Kolejną opcją jest oddanie niesprawnego sprzętu do sklepu, w którym został zakupiony, lub w punkcie zajmującym się sprzedażą urządzeń biurowych w ogóle. To bardzo wygodna i łatwo dostępna możliwość, która cieszy się chyba największą popularnością.

Widzisz? Oddanie starej lub nieużywanej drukarki nie jest niczym skomplikowanym, a może znacząco wpłynąć na stan środowiska naturalnego. Bądź świadomym konsumentem i wybieraj odpowiednie miejsca do utylizacji elektrośmieci. Jeśli posiadasz stary lub niesprawny sprzęt biurowy i szukasz nowego - w ofercie DMD z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy szeroki wybór nowoczesnych urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych, a także materiałów eksploatacyjnych najwyższej jakości. Prowadzimy profesjonalny serwis drukarek rzeszów a dla firm oraz przedsiębiorstw proponujemy leasing na korzystnych warunkach.          

×