Dlaczego warto wybrać drukarkę laserową?

Drukarki są urządzeniami, które towarzyszą nam wszędzie. Korzystamy z nich w domu, w szkole oraz w pracy. Jednak czy zwróciłeś kiedykolwiek uwagę, na to, z jaką drukarką masz do czynienia? Producenci oferują kilka rodzajów drukarek, ale to urządzenia laserowe należą do tych najczęściej wybieranych przez klientów. Dla kogo przeznaczone są drukarki laserowe? Czy warto zainwestować w ich zakup?

W drukarce tego typu znajduje się laser, który odbija się od lustra i soczewek, w wyniku czego na światłoczuły bęben nakładany jest obraz, jaki ma zostać wydrukowany. Potem, obraz ten przenoszony jest na wałek, który odbija go na kartce papieru. Na tym etapie toner zostaje poddany termicznemu utrwaleniu, dzięki czemu druk jest wyraźny nie rozciera się na kartce. Wspomniany toner to nic innego jak kaseta, wewnątrz której znajduje się proszek, będący mieszanką pigmentu, żywicy i żelaza. Mimo iż mieszanka ta jest niebezpieczna dla środowiska, po naniesieniu na papier nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Drukarki laserowe cieszą się tak dużą popularnością, bo zapewniają wysokiej jakości druk, który jest wyraźny odporny na ścieranie. Urządzenia laserowe nie są trudne w konserwacji. Co więcej, toner do drukarki znajdujący się wewnątrz urządzenia nie grozi rozlaniem, jak to bywa w przypadku drukarek atramentowych z tuszem. Na korzyść drukarki laserowej przemawia także fakt, że toner nie zasycha, tak jak atrament, dzięki czemu użytkownicy nie muszą pamiętać o regularnym drukowaniu chociaż kilku stron tekstu w okresie zmniejszonej częstotliwości użytkowania drukarki. Każdy zużyty toner należy wyrzucić do specjalnego pojemnika lub oddać do sklepu, w którym został nabyty. Istnieje też możliwość sprzedania pustych tonerów w skupie. Za jeden taki toner możemy uzyskać od 30 do 50 złotych.

Nowoczesna drukarka laserowa będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy drukują duże ilości materiałów. Urządzenie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku tekstów. Kosz dobrej drukarki laserowej znacznie przewyższa cenę drukarki atramentowej. Podobnie z materiałami eksploatacyjnymi - tonery są droższe od tuszy. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że drukarka laserowa jest łatwa użytkowaniu i konserwacji, a toner jest bardziej wydajny niż tusz i starczy na dłużej, wydatek ten nie wydaje się aż tak duży.

×