Jak dbać o drukarkę atramentową?

Drukarka atramentowa to sprzęt, który nie tylko znajdziemy w biurach, ale również w domowych warunkach - umożliwia nam szybkie wydrukowanie potrzebnych dokumentów w wysokiej jakości. Jednakże, aby drukarka atramentowa służyła nam przez kilka długich lat, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad, które pomogą nam uniknąć usterek oraz innych problemów związanych z eksploatacją drukarki. Na co należy zwrócić uwagę po zakupie drukarki atramentowej?

 

Drukuj regularnie

Jednym z najczęstszych problemów, z którym zmagają się użytkownicy drukarek atramentowych, jest zasychanie tuszu w głowicach atramentowych. Jeżeli chcesz zapobiec wyschnięciu kartridżu z atramentem, drukuj regularnie z wykorzystaniem wszystkich kolorów. Najlepszym rozwiązaniem będzie przedrukowanie kilku dokumentów raz na tydzień. W niektórych drukarkach możesz włączyć raz na tydzień czyszczenie dysz, dzięki czemu szybko i sprawnie głowice atramentowe zostaną przeczyszczone i będziesz mieć pewność, że tusz nie zaschnie.

 

Wysokiej jakości tusze do drukarek

Tusze do drukarek atramentowych zawsze kupuj z profesjonalnych sklepów, w których będziesz miał gwarancję wysokiej jakości zakupionego produktu. Lepiej odpuścić sobie wątpliwej jakości tusze z podejrzanych sklepów. Ze złej jakości kasety może zacząć przeciekać tusz, który zatka nie tylko głowicę drukarki, ale również wszystkie układy gwarantujące wydruk. Oczywiście pamiętaj, aby na czas wymieniać kasety z atramentem, ponieważ drukowanie ze zużytą kasetą może skutkować zepsuciem się drukarki, a dokładniej spaleniem głowicy drukarki. Naprawa takiego urządzenia będzie nas kosztować podobną kwotę, co nowa drukarka, dlatego warto regularnie wymienić tusz w drukarce.

 

Lokalizacja drukarki

Wbrew pozorom ogromne znaczenie dla żywotności drukarki ma odpowiednie usytuowanie urządzenia drukującego. Drukarka atramentowa powinna znajdować się w pomieszczeniach o stałej temperaturze - preferuje miejsca mało nasłonecznione, ponieważ nadmierne światło może źle wpływać na jej funkcjonowanie. Stosując się do wspomnianych zaleceń przedłużysz żywotność swojej drukarki atramentowej.

×