Jak drukować dwustronnie - praktyczne porady

Nie ulega wątpliwościom, że drukowanie dwustronne jest nie tylko oszczędne, ale też ekologiczne. Ponadto bywają sytuacje, kiedy potrzebujemy stricte wydruków dwustronnych. Drukowanie dwustronne nie zawsze jednak jest takie łatwe i oczywiste, jakbyśmy tego chcieli. Wszystko zależy od typu posiadanej przez nas drukarki Rzeszów. Jeśli oczywiście jesteśmy szczęśliwcami posiadającymi drukarki z z funkcją duplex, sprawa jest dziecinnie prosta. Jest to bowiem funkcja, która z zasady umożliwia automatyczne dwustronne drukowanie. Jednak w sytuacji, kiedy nie jesteśmy posiadaczami takiej drukarki, również możemy drukować dwustronnie. Wymaga to jedynie pewnej wiedzy od nas.

 

Zapoznaj się z funkcjami drukarki

Pierwszy doradzany przez nas krok jest bardzo prosty i, wbrew pozorom, wcale nie taki oczywisty. Najlepiej będzie, jeśli najpierw zapoznacie się z funkcjami posiadanej drukarki. Czasami nie mamy świadomości, co nasze urządzenia potrafią, przez co marnujemy czas na niepotrzebne kombinowanie. Może się bowiem okazać, że mamy akurat drukarkę z funkcją duplex, jedynie mamy ukryte ustawienia w tym zakresie. W tym celu należy sprawdzić właściwości i odpowiednio poustawiać widoczność interesującej nas funkcji, aby móc cieszyć się drukowaniem dwustronnym.

Co w przypadku braku fuknji duplex?

Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, jeśli ustalimy, że nie posiadamy w drukarce funkcji duplex. Jednak w takim wypadku drukowanie dwustronne jest również możliwe, mimo że wymaga od nas dużo więcej wysiłku, ponieważ pozostaje nam drukowanie dwustronne manualne. Aby nam się to udało, należy zaznaczyć w opcjach wielostronicowy dokument i wybrać druk stron nieparzystych. Jeśli już to zrobimy, musimy w odpowiedni sposób obrócić strony i drugi raz umieścić je w podajniku. Ponownie musimy zaznaczyć w opcjach wielostronicowy dokument, lecz tym razem wybrać druk parzysty. Jeśli wykonaliśmy każdy krok poprawnie, możemy się cieszyć wydrukami dwustronnymi. Jednak z doświadczenia wiedząc, że wcale nie tak trudno się pomylić i umieścić niepoprawnie kartkę w podajniku, radzimy najpierw wydrukować jedną kartkę. W razie błędu nie zmarnujemy wtedy dużej ilości papieru, bo rzecz będzie się dało od razu naprawić.

×