Jak wybrać drukarkę atramentową, na co zwrócić uwagę?

Pomimo wielu zalet i cennych możliwości, które oferują nam drukarki laserowe, w Polsce wciąż dużą popularnością cieszą się drukarki atramentowe, które dostępne są w sklepach w niezwykle atrakcyjnych cenach. Na jakie parametry drukarki atramentowej należy zwrócić uwagę, aby jej późniejsza eksploatacja nie wyniosła więcej niż jej zakup? Podpowiemy Ci, czego powinieneś szukać w drukarkach atramentowych, aby być usatysfakcjonowanym z dokonanego zakupu.

 

Drukowanie zdjęć czy dokumentów?

Drukarki atramentowe chętnie są wykorzystywane do drukowania zdjęć, grafik i innych kolorowych wydruków, ponieważ jakość otrzymanych produktów końcowych jest niezwykle zadowalająca. Jeżeli Twoim głównym założeniem drukarki atramentowej będzie drukowanie tego typu dokumentów, koniecznie zwróć uwagę na rozdzielczość Twojej drukarki — im będzie ona wyższa, tym intensywniejsze i lepszej jakości będą wydruki. A co jeżeli Twoim głównym założeniem jest drukowanie dokumentów? W takim przypadku wybierając urządzenie drukujące, powinieneś zwrócić uwagę na szybkość druku, a więc ile stron drukarka jest w stanie wydrukować na minutę. Jeżeli Twoim głównym założeniem jest drukowanie tekstu, lepszym wyborem z pewnością okaże się szybra drukarka, która w krótkim czasie wydrukuje nawet wielostronicowe dokumenty.

 

Materiały eksploatacyjne

Drukarki atramentowe dostępne są w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu są one częstym wyborem nie tylko do firm, ale również do domów. Chociaż urządzenie drukujące, dostępne są w konkurencyjnych cenach, to jednak nie można powiedzieć tego samego o materiałach eksploatacyjnych, które są do nich przeznaczone. Nieraz zakup kompletu materiałów eksploatacyjnych może okazać się znacznie większy niż koszt samego urządzenia drukującego. Drukarki laserowe pomimo tego, że są urządzeniami droższymi, to jednak w późniejszej eksploatacji są tańsze w utrzymaniu. Wciąż jednak jesteś zdecydowany na drukarkę atramentową? W takim razie zapoznaj się z ofertą tuszy zamiennych, które nie odbiegają jakością tuszom oryginalnym, a dostępne są w niższych cenach.

Komentarze (1)
Karol
Drukarka atramentowa to dla mnie dobre rozwiązanie do domu, jednak w firmie lepiej sprawdzają się urządzenia laserowe.
×