Jaką drukarkę wybrać do domu, a jaką do biura?

Drukarkę można określić urządzeniem pierwszej potrzeby nie tylko w przestrzeni biura, ale również w każdym domu. W dzisiejszych czasach na rynku mamy dostępnych mnóstwo modeli i rodzajów drukarek, które różnią się między sobą techniką nanoszenia tekstu, jakością wydruku, a także szybkością wydruku. W biurze drukarka wykorzystywana jest na użytku dziennym - drukowane są na niej umowy, oferty pracy, jak również ważne dokumenty dla klientów, natomiast w domu drukarka wykorzystywana jest od czasu do czasu, najczęściej gdy potrzebujemy jedynie wydrukowania kilku stron tekstu. Jaka drukarka będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem do przestrzeni domu, a jak do biura?

 

Drukarka atramentowa

Jednym z najpopularniejszych urządzeń drukujących jest drukarka atramentowa, która do drukowania wykorzystuje tusz. Urządzenie jest małe i ciche, ponieważ jego mechanizm nie jest zbytnio rozbudowany. Drukarka atramentowa charakteryzuje się dobrą jakością wydruku przy niskiej cenie eksploatacji. Takie typ drukarki jest dość wolny i wymaga wykorzystania dobrej jakości papieru, dlatego bardziej nadaje się do drukowania pojedynczych egzemplarzy, zamiast pliku dokumentów. Drukarka atramentowa idealnie nadaje się do przestrzeni domu, jednakże należy pamiętać, że co jakiś czas trzeba ją używać, aby zapobiec wyschnięciu tuszu.

 

A może drukarka laserowa?

Drukarka laserowa jest urządzeniem, które chętniej stosowane jest w przestrzeni biura, ponieważ pochodzący z niej wydruk jest niezwykle szybki - z łatwością wydrukuje w kilka sekund serie dokumentów, które są nam potrzebne na teraz. Drukarka laserowa do swojej pracy wykorzystuje światło lasera, diody LED i toner. Chociaż cena drukarek laserowych jest zdecydowanie większa od drukarek atramentowych, to jednak w ostatecznym rozrachunku w większych przedsiębiorstwach lub firmach mogą wyjść na korzyść. Urządzenia te nadają się bardziej do drukowania dokumentów tekstowych, ponieważ jakość wydruku grafik może być niższa niż w przypadku drukarki atramentowej.

×