Jakie funkcje posiada urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie wielofunkcyjne jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem, które łączy w sobie kilka funkcji — tak więc, zamiast kilku urządzeń mamy jedno praktyczne urządzenie, które spełni wszystkie zadania. Do podstawowych funkcji urządzenia wielofunkcyjnego należy drukowanie, skanowanie i kopiowanie, czyli tzw. 3 w 1. Oczywiście producenci urządzeń wielofunkcyjnych nie zaprzestają na tych podstawowych funkcjach. Co konkretnie oferują urządzenia wielofunkcyjne i czy lepiej sprawdzą się w przestrzeni biur niż drukarka?

 

Urządzenia wielofunkcyjne - co oferują?

Dużym plusem urządzeń wielofunkcyjnych jest to, że dzięki nim można przesyłać dane na i z komputera za pomocą kabla lub bezprzewodowo. Właśnie przesyłanie danych bezprzewodowo gwarantuje nam wiele możliwości, ponieważ można drukować z wielu komputerów podłączonych do sieci, jak również z tabletów, smarfonów czy innych urządzeń mobilnych. Oczywiście pliki do wydrukowania mogą również znajdować się na pendrive, który podepniemy bezpośrednio do urządzenia wielofunkcyjnego. Przechodząc do skanowania, jedną z ciekawszych opcji urządzenia wielofunkcyjnego jest możliwość zeskanowania pliku i przesłania go od razu na pocztę lub dowolny dysk przenośny, który jest podłączony do urządzenia, a to wszystko za pomocą jednego przycisku. Prostotą obsługi zaskakuje również kopiowanie oraz funkcja faksu, która chętnie jest wykorzystywana w większych biurach. Urządzenia wielofunkcyjne oferują również niezwykle szybki wydruk, wybór wielu rodzajów rozdzielczości oraz wysoką jakość wydruku.

 

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne, co wybrać?

Zastanawiasz się, co wybrać do biura: urządzenie wielofunkcyjne czy drukarkę? Zdecydowanie postawilibyśmy na to pierwsze, ponieważ w biurze nie tylko będziesz drukował dokumenty, ale również je kserował i kopiował — a tego na zwykłej drukarce nie zrobisz. Lepszym rozwiązaniem jest wyposażenie firmy w urządzenie wielofunkcyjne, które oferuje mnóstwo różnych funkcji przydatnych podczas codziennej pracy. Na drukarkę możesz postawić w przypadku, gdy częściej będziesz drukował grafiki.

×