Na czym polega leasing drukarek?

Leasing sprzętu biurowego to idealne rozwiązanie dla małych oraz nowych firm. Przedsiębiorstwa te bardzo chętnie korzystają z możliwości dzierżawy drukarek i innych sprzętów wielofunkcyjnych, bo to świetny sposób na oszczędności i odpowiednie planowanie budżetu. Co trzeba zrobić, aby skorzystać z leasingu drukarki?

Leasing drukarek polega na udostępnieniu dzierżawcy wybranego sprzętu na określony czas. W umowie dokładnie określa się warunku leasingu, czyli koszty (np. czynsz miesięczny lub opłata jedynie za ilość wydrukowanych materiałów), czas dzierżawy oraz zakres usług dodatkowych, jakie obejmuje leasing. Aby w ogóle zawrzeć umowę leasingu, powinieneś się zgłosić do firmy, która dzierżawę sprzętu biurowego oferuje.

W następnym etapie przedstawiciele tej firmy sprawdzą, jaki typ działalności prowadzisz oraz ile i jakich materiałów drukujesz średnio. Jeśli drukujesz naprawdę dużo dokumentów oraz materiałów kolorowych, będziesz potrzebować innych urządzeń i tonerów niż ktoś, kto korzysta z drukarki raz na kilka tygodni. Po przeanalizowaniu Twoich potrzeb specjaliści wybiorą odpowiednie sprzęty, dostarczą je oraz podłączą do komputerów znajdujących się w biurze.

Koszt leasingu określany jest w umowie. Najczęściej opłata za dzierżawę ma formę comiesięcznego czynszu, będącego przeważnie ułamkiem 10-15% wartości rynkowej drukarki. Niektóre z firm oferujących leasing proponują zamiast tego wykup tonerów do drukarki, jakie będą potrzebne do druku przez cały czas trwania leasingu, albo pobierają opłatę od ilości wydrukowanych materiałów. Leasing jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na wydatek większej sumy pieniędzy na sprzęt biurowy. Dzierżawa to także świetny sposób na przetestowanie urządzeń, które po upływie leasingu w wielu przypadkach można odkupić w atrakcyjnych cenach.

Największą zaletą leasingu drukarek jest szybki dostęp do bezpłatnego serwisu urządzeń. Naprawy wykonywane są bezpośrednio u klienta, a w sytuacji, gdy sprzęt wymaga transportu do siedziby serwisu drukarek rzeszów, klient otrzymuje nowoczesne urządzenie zastępcze. Leasing zapewnia także łatwy dostęp do najwyższej jakości materiałów eksploatacyjnych,

Jeżeli szukasz nowoczesnych i wydajnych drukarek do swojego biura, rozważ wybór usługi leasingu. Dzięki niej nie będziesz musiał wydawać większej kwoty na urządzenia i materiały eksploatacyjne, a niewielki koszt miesięczny ułatwi odpowiednie planowanie budżetu Twojej firmy.

×