Tusz do drukarki - co to takiego?

Każdy, kto choć raz stał przed wyborem drukarki wie, że na rynku dostępne są różne rodzaje tych urządzeń. Pojęciami, które zawsze przewijają się z drukarkami są tusz i toner. Tusz znajduje się w drukarce atramentowej, a toner w laserowej. Z czego składa się tusz do drukarki i na jakiej zasadzie działa?

Tusz do drukarki jest substancją ciekłą, nakładaną na papier na dwa sposoby. Jeden z nich polega na aplikacji pigmentu przy pomocy pęcherzyków gazu, które powstają w wyniku ogrzania atramentu. W ten sposób działają drukarki zawierające kadridże określane mianem bąbelkowych. Drugi sposób polega na nałożeniu atramentu na papier przy pomocy specjalnych głowic. Wspominany pigment jest płynem, który wnika w strukturę papieru tworząc ustawiony do wydruku obraz.

Każdy posiadacz drukarki atramentowej musi pamiętać o tym, by od czasu do czasu rozruszać urządzenie i wydrukować kilka stron materiałów. Każdy producent umieszcza na opakowaniu tuszu informację o tym, jaka jest minimalna liczba stron, które trzeba zadrukować, aby przedłużyć żywotność tuszu.

Drukarka atramentowa, w której wykorzystywany jest tusz ma stosunkowo niską cenę. Tutaj jednak trzeba zwrócić uwagę, że tusze do najtańszych materiałów eksploatacyjnych nie należą. Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na oryginalne tusze, możesz skorzystać z ich zamienników. Pamiętaj jedynie, by wybrać te od znanych producentów tonerów i posiadające gwarancję jakości.                  

×