Tusz/toner nie jest rozpoznawany w drukarce – praktyczne rozwiązania

Niekiedy niestety zdarzają się nie zaplanowane sytuacje, które mogą opóźnić naszą pracę. Zalicza się do nich np. niewykrycie nowo włożonego tuszu/tonera do drukarki Rzeszów. Zwłaszcza, gdy nic nie wskazuje na nieprawidłowości, które miałaby przynieść taki skutek.

 

Możliwe przyczyny i rowiązania

Czasami zdarza się i tak, że z niewyjaśnionych początkowo przyczyn drukarka nie wykrywa nowo włożonego tuszu/tonera. Gdy taka sytuacja już się nam przytrafi należy zlokalizować źródło problemu. Warto początkowo samemu się tym zająć, bo może okazać się to błahostka, z którą sobie poradzimy, bez ingerencji fachowca. Na pewno zauważysz komunikat o błędzie, który sygnalizuje drukarka. Pierwszą czynnością, którą należy wykonać jest odłączenie źródła zasilania, po czym ponowne uruchomienie. W wielu przypadkach takie działanie wystarczy, gdyż w tym czasie resetują się ustawienia tuszu/tonera, co automatycznie rozwiązuje problem. Jeżeli to nie przyniesie rozwiązania warto wyjąć toner/tusz z drukarki, po czym włożyć go ponownie. Zawsze należy spróbować początkowo najprostszych rozwiązań, lecz jeżeli i to nie pomoże, w tedy prosi się o pomoc fachowców.

 

Fachowa pomoc

Natomiast problem ma inne znaczenie, gdy pojawi się niska jakość wydruku z nowo założonego tuszu/tonera. Można w tedy oddać urządzenie do serwisu drukarek, bo problem może niestety znajdować się gdzie indziej, a wtedy tylko fachowiec może go znaleźć i naprawić. Warto także skontaktować się z sprzedawcą tonera/tuszu i zgłosić zaistniałą sytuację do producenta tonerów/tuszy.

Niestety nie każdy jest świadomy faktu iż ważna jest budowa drukarki, w przypadku używania tuszu. Z tego względu, że drukarka ma głowicę wbudowaną i bezpośrednio za wydruk odpowiedzialne jest urządzenie, a nie nowy tusz. Kartridż za to jest wkładany do drukarek, które nie posiadają wbudowanej głowicy. Dlatego też niska jakość nadrukowywanych kolorów jest w opcji tuszy bez głowic. Świadczy o tym fakt, że są one przepełnione zbędnym powietrzem, tak jak i dysze z zaschniętym tuszem w drukarce. W takich sytuacjach warto urządzenie wyczyścić samemu przy odrobinie precyzji i cierpliwości lub skorzystać z pomocy serwisu drukarek. Warto wiedzieć, że u tonerów z bębnem, jedną z możliwych usterek, jest zbrylony proszek, który skutkuje słabym wydrukiem. W tedy taki toner, należy wyjąć i lekko nim potrząsnąć, po czym włożyć ponownie. Na pewno to nie zaszkodzi, a może pomóc. Jeżeli nasze działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów pozostaje nam skorzystać z opcji reklamacyjnych.

Komentarze (1)
Robert
Dlatego najlepiej używać oryginalnych tonerów albo sprawdzonych zamienników, a z awarią sprzętu to najlepiej od razu na serwis.
×